[P] Vytlačiť     [x] Zavrieť okno
Aktuality


Aktuálne Srdečne pozývame na každoročné stretnutie absolventov Katedry filozofie, ktoré sa uskutoční 10. 11. 2018 so začiatkom o 10:00 v Aule 1A1. Stretnutie začne panelovou diskusiou na nanajvýš aktuálnu tému "Vzdelávacie inštitúcie a kultúra komunikácie. Hosťamiu budú Dr. Lucia Berdisová, doc. Reginald Slavkovský a doc. Matúš Porubjak. Od 12:00 bude stretnutie pokračovať občerstvením, voľnou debatou a zábavou v priestoroch univerzitného átria.

Aktuálne Srdečne pozývame na prednášku spojenú s diskusiou Dr. Jaroslavy Vydrovej z Filozofického ústavu SAV na tému "Fenomenologické Ja (Husserl - Merleau-Ponty - Plessner)", ktorá sa uskutoční 12. 11. 2018 o 17:00 v miestnosti 411 na 4. poschodí.

6. medzinárodný workshop Cognitive Aspects of Aesthetic Experience na tému: Cognitive Rethinking of Beauty: Uniting the Philosophy and Cognitive Studies of Aesthetic Perception (5. 10. 2018)V roku 2018 sme u nás privítali prof. Winfrieda Menninghausa z Inštitútu Maxa Plancka, Dr. Gioiu Schuler, Dr. Tomasa Szubarta z Jagelonskej univerzity v Krakove a Dr. Luciu Berdisovú z Ústavu štátu a práva SAV. V roku 2017 u nás hosťovali prof. Anjan Chatterjee z Pensylvania State University, Prof. Oleksiy Polunin (Johan Skytte Institute, the University of Tartu, Estonia; Department of Psychology, Kyiv National University of Trade and Economics), Dr. hab. Adam Swiezynsky, UKSW Warsawa, a prof. Elisabeth Schellekens Dammann a Guy Dammann z univerzity vo švédskej Uppsale. V roku 2016 sme privítali profesora Semira Zekiho z University College London, profesora Dana Zahaviho a Dr. Thomasa Szanto z univerzity v Kodani, Dr. Franka Zenkera z univerzity v Lunde a profesora Davida Iana Perretta zo škótskej univerzity v St. Andrews.